Asociácia dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike
Člen Slovenskej komory medicínsko-technických pracovníkov -  SKMTP
Člen Európskej federácie dentálnych hygienikov - EDHF
Člen Medzinárodnej federácie dentálnych hygienikov - IFDH
Slovak English
ADHS je nezisková organizácia,ktorá vznikla v novembri 1993 v Trenčíne. V súčasnej dobe združuje dentálne hygieničky a hygienikov, ktorí ukončili vyššie odborné štúdium dentálnej hygieny v Trnave, Prešove, Bratislave, vo Zvolene a tiež bakalárske štúdium v Prešove.

Viac info
2% z dane  Inzercia

Otázky a komentáre

Meno:
e-mail:
Kontrolný kód:
Opíšte kód:
Vaša otázka:


od: Alžbeta K. 20. 06. 2016
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či medzi kompetencie dentálnych hygieničiek patrí aj podávanie lokálnej anestézie? Nemám v tom jasno, prípadne som už dopletená, pretože v ČR to asi môžu, ale u nás na Slovensku nie, je tak? Vďaka za objasnenie!
Dobrý deň p. Alžbete, na SVK nepatrí medzi kompetencie DH podávať lokálnu anestézu.
od: HENRIETA SEDLAČKOVÁ 18. 06. 2016
Dobrý večer, chcem sa spýtať hlásim sa na DH do Prešova. Mám ukončené vybrané laboratórne metódy v zdravotníctve 2.stupen. A momentálne vypomaham v zubnej ambulancii...ak začnem študovať DH.....môžem už aj pracovať ako DH? Alebo koľko praxe potrebujem na otvorenie svojej ambulancie?
Dobrý deň Henrieta, počas štúdia DH na VŠ môžete pracovať ako DH len v prámci praxe, ktorú škola vyžaduje. Po ukončení štúdia a získaní licencie na DH si môžete samostatne otvoriť vlastnú prax.
od: Jana15. 06. 2016
Dobry den, mam zaujem o kurz/studium dentalnej hygieny. Viete mi poradit kde sa to da studovat (viem len o Presovskej uni., no na denne studium sa tam uz prihlasit neda . Som zo zapadneho Slovenska, takze ak je nieco v okoli budem rada.
Dakujem za odpoved :-)
Dobrý deň Janka, externe aj denné štúdium dentálnej hygieny na Slovenku je momentálne možné iba v Prešove. Pokiaľ ste ale zo západného Slovenska, tak by som vám odporúčala ešte Brno.
od: Andrea06. 06. 2016
Do novootvorenej ambulancie v Bratislave, hľadáme dentálne hygieničky na tpp.

Podmienky pre uchádzačov:
- ukončené vš. vzdelanie v odbore dentálna hygiena
- aspoň 1 rok praxe
- pracovitosť, odbornosť, chuť vzdelávať sa a učiť sa nové veci
- hľadáme niekoho, koho táto práca veľmi baví a napĺňa ho

Benefity:
- nadštandardné finančné ohodnotenie - upresnené na pracovnom pohovore
- bonusy a prémie
- skvelý kolektív
- firemné akcie
- školenia a iné typy vzdelávania hradené firmou
od: Nikola02. 06. 2016
Dobrý deň,


ja by som sa chcela spýtať, prečo je štúdium DH (externé) 4 roky, keď po uplynulé roky stačili 2 roky? Veď 5-6 rokov sa študuje zubné lekárstvo! V čom sa to zmenilo ? A prečo len Prešov? Ak má človek rodinu na opačnej strane Slovenska, 4 roky sú naoyaj veľa. Hlavne ak už za sebou jedno Bc štúdium má(na inej katedre).... Ak by aj bol predpoklad, že by ho na štúdium prijali veď kapacita je naozaj smiešna, na to, že sú jediná fakulta, ktorá môže dané vzdelanie na Slovensku poskytnúť..:)
Dobrý deň, v minulosti boli dostačujúce 2 roky nadstavbového štúdia, ale len v prípade, že uchádzač mal zdravotnícke vzdelanie, teda 4 roky strednú zdravotnícku školu a 2 roky praxe pri kresle, takže v minulosti cesta ku vzdelaniu tiež nebola jednoduchá. Teraz sa na externé štúdium môže prihlásiť aj uchádzač bez zdravotníckeho vzdelania, teda je nutné splniť počet hodín prednášok a klinickej praxe a zubné lekárstvo e 6 rokov denného štúdia. Bohužiaľ, na to aby univerzita splnila akreditáciu, musí mať garanta docenta zubného lekárstva, s čím majú problém aj univerzity kde sa vyučuje zubné lekárstvo. Obmedzený počet ľudí je obmedzený aby sa dosahovala vyššia kvalita vzdelávania vzhľadom na nutnosť kompletného personálneho a prístrojového vybavenia.
Strana: 01 - 02 - 03 - 04 - 05 - 06 - 07 - 08 - 09 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27

Partneri:

Zlatí partneri:

Colgate
GlaxoSmithKline

Premium partneri:

Curaprox
EMS

Mediálny partner:

Stomateam