Asociácia dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike
Člen Slovenskej komory medicínsko-technických pracovníkov -  SKMTP
Člen Európskej federácie dentálnych hygienikov - EDHF
Člen Medzinárodnej federácie dentálnych hygienikov - IFDH
Slovak English
ADHS je nezisková organizácia,ktorá vznikla v novembri 1993 v Trenčíne. V súčasnej dobe združuje dentálne hygieničky a hygienikov, ktorí ukončili vyššie odborné štúdium dentálnej hygieny v Trnave, Prešove, Bratislave, vo Zvolene a tiež bakalárske štúdium v Prešove.

Viac info
2% z dane  Inzercia

Informácie pre verejnosť

Air flow

Pieskovanie zubov – air flow.

Jednou z možností ako získať úsmev bez zažltnutých zubov od fajčenia, kávy a iných pigmentujúcich látok, je metóda pieskovania zubov – air flow.

Pieskovanie zubov je metóda mechanického odstránenia pigmentácií zo zubov pomocou prášku tryskajúceho v prúde vody a vzduchu. Jemný prášok /bikarbonát sodný/ vďaka silnému prúdu vody a vzduchu zo špeciálneho prístroja jemne, ale dôkladne obrusuje menej odolné pigmenty z povrchu skloviny. Ošetrenie trvá cca hodinu Po pieskovaní zubov nasleduje ošetrenie fluoridovými preparátmi, ktoré zaručia komplexnú ochranu zubov.

Upozornenie:

  • Pieskovaniu predchádza vyšetrenie u zubného lekára. Pacient by mal mať ošetrené zuby.
  • Je potrebná profesionálna ústna hygiena, odstránenie zubného kameňa.
  • Pieskovanie je estetický a nie liečebný výkon.
  • Po ošetrení / pieskovaní/ môže byť prítomná citlivosť zubov a ďasien, mierna citlivosť jazyka. Táto citlivosť môže pretrvávať niekoľko dní.
  • Vyplachovať len bezfarebnými ústnymi vodami.
  • Neodporúča sa konzumácia niektorých potravín cca 3 hodiny po pieskovaní.

Káva, čierny a zelený čaj, červené víno, čučoriedky, cvikla, kari korenie, sójová omáčka, špenát, kečup a iné. Neodporúča sa konzumácia citrusových plodov, džúsov a celkovo kyslích potravín.

Obmedziť by sa malo fajčenie cigár a cigariet, žuvanie tabaku.

Ošetrenie nie je trvalé a postupne dochádza k opätovnému zafarbovaniu zubov. Preto je dôležitá následná starostlivosť o vaše zuby a ďasná používaním vhodných pomôcok. S ich výberom vám pomôže dentálna hygienička. Naučí vás, ako účinne odstraňovať povlak zo zubov kefkou a ako používať medzizubnú kefku.

Partneri:

Zlatí partneri:

Colgate
GlaxoSmithKline

Premium partneri:

Curaprox
EMS

Mediálny partner:

Stomateam