Asociácia dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike
Člen Slovenskej komory medicínsko-technických pracovníkov -  SKMTP
Člen Európskej federácie dentálnych hygienikov - EDHF
Člen Medzinárodnej federácie dentálnych hygienikov - IFDH
Slovak English
ADHS je nezisková organizácia,ktorá vznikla v novembri 1993 v Trenčíne. V súčasnej dobe združuje dentálne hygieničky a hygienikov, ktorí ukončili vyššie odborné štúdium dentálnej hygieny v Trnave, Prešove, Bratislave, vo Zvolene a tiež bakalárske štúdium v Prešove.

Viac info
2% z dane  Inzercia

Fotoalbum

22. 11. 2013 - Dni dentálnej hygieny OC Korzo Prievidza,

Uspešne sme zvládli edukačnú akciu v OC Korzo Prievidza, ktorá sa konala22.11.2013. Zúčastnili sme sa jej 3 dentálne hygieničky členky ADHS Martina Školnová, Ivetka Smatanová, Monika Chudá. Podporili nás Johnson Johnson, Natur Produkt, GSK, Curadent, Colgate, Orbit klub, Profimed, Mega smille. Opäť sa akcie zúčastnilo množstvo ľudí všetkych vekových kategórií a čo nás mimoriadne teší, že prišli aj hendikepovaní občania. Tento rok boli ľudia oveľa otvorenejší inštruktáži priamo v ústach na tulivakoch, veľmi nám pomohli letáky ADHS.

10. 10. 2013 - Akcia čisté zuby v Šuranoch.

Naša Janka Pavlíková skvelo reprezentuje prácu dentálnych hygieničiek.
Vidíte s akou chuťou sa 10.10.2013 pustili do čistenia zubov deti materskej škôlky v obci Dedinka? Dávali veľký pozor a všetko sa chceli naučiť.To všetko aj vďaka pani učiteľke, ktorá ich k tomu vedie.
Aj žiaci základnej školy v obci Dedinka sa naučili všetko o zubnej hygiene, ako a kedy si čistiť zuby, kde sa používa zubná niť a kde medzizubná kefka. Prečo čistiť povlak na zuboch aj keď sa nám nechce. Akú ústnu vodu používať? Umyje nám žuvačka, alebo jablko zuby?
Zuby, zuby, zuby, všetko o zuboch sa naučili aj žiaci základnej školy na ul. SNP 5 v Šuranoch. Prečo nám narástli, ako sa o ne starať. Farbili si ich, aby zistili, či si ich čistia správne. Akú kefku používať, ako často ju vymeniť? Atď... Pri opakovaní šikovnejší žiaci dostali zubnú kefku zdarma . Myslím, že sme nielen niečo naučili, ale aj zabavili.

03. 10. 2013 - O Vlkovi, ktorého rozboleli zuby - divadelné predstavenie

Vo štvrtok 3.10.2013 sa nielen zabavilo, ale aj poučilo cca 200 detí Základnej školy ročníky I. – IV. na ul. SNP 5 v Šuranoch na divadle " O Vlkovi, ktorého rozboleli zuby", aby si aj takýmto spôsobom pripomenuli dôležitosť čistenia zubov nielen deti, ale aj ich rodičia. Po predstavení dostali zubné pasty, záložky a nálepky od firiem Curaprox a Colgate, ktoré im pripomínali pravidelné čistenie zubov ešte aspoň dva mesiace. Tiež ďakujem za spoluúčasť MUDr. Starzykovi a spoluprácu vedeniu základenej školy.

18. 09. 2013 - VI. Topoľčianske dni zdravia 2013

18.septembra sa konali Dni zdravia na ktorých sa zúčastnili dentálne hygieničky, členky ADHS Anna Sloviaková a Marcela Lukačovičová. Cieľom akcie bolo informovať verejnosť o dentálnej hygiene, o prevencii vzniku zubného kazu a ochorení ďasien. Radi by sme sa poďakovali za spoluprácu našim partnerom Glaxo Smith Kline, Colgate, Curadent, Lacalut, Listerin.

12. 09. 2013 - Deň dentálnej hygieny Banská Bystrica

Dňa 12. 9. 2013 sa tradične uskutočnil tzv.Medzinárodný Deň Dent.hygieny v Europa SC - v Banskej Bystrici. Zúčastnilo sa ho 15 den.hygieničiek z Ban.Bystrice a okolia. ADHS zorganizovala túto každoročnú akciu s podporou firiem GKS, Johnson and Johnson,Colgate, Naturprodukt, Altis Slovakia , Curaden, Orbit klub


Strana: 01 - 02 - 03 - 04 - 05 - 06 - 07 - 08 - 09 - 10 - 11 - 12 - 13

Partneri:

Zlatí partneri:

Colgate
GlaxoSmithKline

Premium partneri:

Curaprox
EMS

Mediálny partner:

Stomateam