Asociácia dentálnych hygieničiek v Slovenskej republike
Člen Slovenskej komory medicínsko-technických pracovníkov -  SKMTP
Člen Európskej federácie dentálnych hygienikov - EDHF
Člen Medzinárodnej federácie dentálnych hygienikov - IFDH
Slovak English
ADHS je nezisková organizácia,ktorá vznikla v novembri 1993 v Trenčíne. V súčasnej dobe združuje dentálne hygieničky a hygienikov, ktorí ukončili vyššie odborné štúdium dentálnej hygieny v Trnave, Prešove, Bratislave, vo Zvolene a tiež bakalárske štúdium v Prešove.

Viac info
2% z dane  Inzercia

Fotoalbum

19. 11. 2015 - NURCH Piešťany - Vzdelávacia akcia

19.11.2015 sa konalo edukačné školenie zdravotných sestier v Piešťanoch. NURCH je skratka pre Národný ústav reumatických chorôb, kde celá akcia prebiehala.
Na školení sa zúčastnilo približne 40 zdravotných sestier, ktoré sa starajú o pacientov s reumatologickým ochorením. Zdravotné sestry mali možnosť získať znalosti, ako poradiť pacientom liečiacich sa na ich pracovisku. Školenie malo veľký úspech a veríme, že toto bol iba prvý krok k ďalšej spolupráce.
Ďakujeme prednášajúcim a firmám, ktoré nás v Piešťanoch sprevádzali: Natur produkt, Altis group, Philips, Orbit a Curadent.

20. 05. 2015 - Deň ústneho zdraviaDňa 20.3.2015 v piatok pri príležitosti Svetového dňa ústneho zdravia sa konal Deň Otvorených Dverí. Akcia sa konala v ambulancii dentálnej hygieny na Lotyšskej ul.1 v Bratislave, kde nás po dohovore s pani riaditeľkou zo ZŠ Žitavská počas celého doobedia navštívilo približne 180 žiakov prvého stupňa. Deti sa pozreli nielen, ako to vyzerá v ambulancii dentálnej hygieny, ale akcia prebiehala skôr formou edukácie detí. Dospelá účasť bola tiež úspešná. Jednalo sa o moju prvú akciu, ktorú som uskutočnila a bola som ňou nadšená. Deti boli úžasné, pozorne počúvali, ani nedýchali a odmena ich neminula. Mrzí ma však, že 70% detí ktoré som videla mali zuby v zlom stave. Projekt DOD v ambulancii podporili spoločnosti Curadent, Colgate, Orbit, GSK a Lacalut.
Zuzana Oravcová dipl.d.h
20. 03. 2015 - Deň ústneho zdravia

V piatok 27. marca 2015 večer, skôr ako strávili deti Zázračnú noc s Andersenom v Knižnici M. Matunáka v Šuranoch, navštívili okrem iného aj ambulanciu dentálnej hygieny, aby sa oboznámili s prostredím. Za pomoci Jany Pavlíkovej dipl. DH. zistili, že skôr ako sa zuby pokazia, je lepšie si ich správne a pravidelne čistiť. Mimo iných zaujímavostí, vidieť svoje zuby cez kameru na obrazovke, to bolo predsa niečo nové a zaujímavé. Je isté, že tieto deti strach zo zubnej ambulancie nepoznajú, nakoľko sa tam cítili dobre aj v takúto nezvyčajnú dobu.

20. 03. 2015 - Deň ústneho zdravia

Pri príležitosti Dňa ústneho zdravia sa v obchodnom centre RETRO v Bratislave konala akcia, pri ktorej dentálne hygieničky v spolupráci so študentami odboru zubný asistent edukovali širokú verejnosť. Akciu podporila aj firma Natur produkt. Za spoluprácu ďakujeme.

05. 03. 2015 - edukácia v MŠ Banská Bystrica

5.3.2015 bolo edukovaných 45 detí predškolského veku v MŠ v Banskej Bystrici.
Materiálnu podporu poskytli : Orbit klubu, Colgate, Curaden Slovakia, Naturprodukt, J&J

Strana: 01 - 02 - 03 - 04 - 05 - 06 - 07 - 08 - 09 - 10 - 11 - 12 - 13

Partneri:

Zlatí partneri:

Colgate
GlaxoSmithKline

Premium partneri:

Curaprox
EMS

Mediálny partner:

Stomateam